'

B24 – Do Listy Tytułów

Akademia Pana Kleksa
Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa (Tomasz Kot) rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Babie Lato – Anna Maria Jopek z zespołem
Babie Lato to najnowsza formacja pod kierownictwem liderów: Anny Marii Jopek oraz Piotra Wojtasika. Projekt miał premierę w lipcu 2023 roku.
Ramy stylistyczne, tworzonej przez zespół muzyki, dotyczą nie tak jak zazwyczaj: wybranej tematyki, jednolitych kompozycji czy innych stałych wzorców - ale przede wszystkim: koloru, nastroju oraz impresji.
Program koncertu wypełniają, zarówno autorskie kompozycje znakomitych Muzyków tworzących skład zespołu, jak i bardzo osobiste aranżacje starannie wybranych utworów. Cały program jest skoncentrowany na charakterystycznym dla zespołu jasnym, przestrzennym brzmieniu i niegasnącej pulsacji.

Babie Lato tworzą:
Anna Maria Jopek – wokal
Piotr Wojtasik – trąbka
Kuba Stankiewicz – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja

Bilety do nabycia w kasie MUZY, w biletomacie oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

DETEKTYW KOT – Teatr Kultureska
CK MUZA i Teatr Kultureska zapraszają na interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o "Kocie w butach".
Maryla Kotowicz to najbardziej znana kocia wokalistka. Będziemy mieli okazję być świadkami jej jubileuszowego koncertu, który zostanie niespodziewanie przerwany przez artystkę. A dlaczego? Bo zaginęły jej najlepsze koncertowe buty! Na ich poszukiwanie wyrusza detektyw Kot, wraz z asystentką Kocimiętką… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko, jak rozwiązać wiele ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszechczasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.
Czas trwania: 60 minut (bez przerwy)
Spektakl dla dzieci od 4 roku życia

Bilety do nabycia w kasie MUZY, biletomacie oraz w sprzedaży internetowej na https://ckmuza.bilety24.pl/

DKF - 20 000 gatunków pszczół
Najlepszy hiszpański film roku, a także zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą rolę aktorską na MFF w Berlinie. 10-letnia (!) Sofia Otero jest najmłodszą w historii Berlinale laureatką tej nagrody. Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? „20 000 gatunków pszczół” to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

DKF - Dogman
Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto…Pokazywany w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji „Dogman” to wielki powrót Luca Bessona, twórcy kultowego „Leona Zawodowca”, „Wielkiego błękitu” i „Piątego elementu”. Z kolei Caleb Landry Jones („Nitram”, „ Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”), laureat Złotej Palmy w Cannes, daje popis aktorskiego kunsztu, zachwyca i hipnotyzuje rolą porównywaną do dokonania Joaquina Phoenixa w „Jokerze”.

DKF - Niewierni w Paryżu
„Niewierni w Paryżu” to 50. film w dorobku reżysera i scenarzysty Woody Allena. Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi...

DKF - The Palace
Najnowszy film w rezyserii Romana Polańskiego. W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości. Twórcy filmu przeplatają wątki, czarny humor, zestawienia absurdu i zadziwiających konkluzji, ale także momenty nostalgii dla świata, który, jakkolwiek by się to mogło teraz wydawać żałosnym, w ostatnich godzinach dwudziestego wieku, kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości.

Jedna dusza
Brawurowo zagrana, przejmująco ludzka opowieść o miłości, wybaczeniu i zmaganiach z przeciwnościami losu oraz wewnętrznymi demonami. Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie.

Monika Borzym śpiewa stare piosenki - koncert z zespołem
Koncert z pięknymi piosenkami, które mimo „długiego życia” nie straciły nic ze swojego uroku. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m. in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara. Muzyka naprawdę może się nie starzeć i z pewnością pokochajcie znane piosenki w wykonaniu młodego pokolenia polskich artystów. Usłyszymy m. in. „Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty” oraz rarytas: „Takie ciało” - piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję „ciałopozytywności”, którą Monika Borzym propaguje i wspiera.
Monika Borzym – jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia (rocznik 1990). Urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach: jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na koncie 5 solowych albumów. Pierwsze dwie płyty „Girl Talk” i „My Place” (dziś mają status „platynowych”) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu (m. in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i Randy Breckerem). W 2016 r. ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell „Back To The Garden” („złota płyta”). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika wraz z Mariuszem Obijalskim stworzyli płytę „Jestem Przestrzeń” z poezją Anny Świrszczyńskiej. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m. in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. w 2018 r. ukazała się płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda pt. „RADIOHEDONISTYCZNIE” – utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.

Napoleon
Monumentalne widowisko, przedstawiające drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte, w którego rolę wcielił się laureat Oscara Joaquin Phoenix. Ta imponująca rozmachem produkcja, zrealizowana przez legendarnego reżysera Ridley’a Scotta pokazuje historię przyszłego cesarza Francuzów przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Na ekranie zobaczymy zarejestrowane okiem kamery w niezwykle realistycznych sekwencjach sceny bitew, będących realizacją wizjonerskich taktyk militarno-politycznych Napoleona – „geniusza wojny”.

Raz gdy chciałem być....! - Teatr Kameralny - Szczecin
Osadzona w niemal historycznych realiach fabuła nic nie traci na aktualności, a komizm scen rodzajowych nie umniejsza egzystencjalnej wymowie utworu. Celne uwagi, momentami złośliwa krytyka świata zachęca do refleksji. Wieczór autoironiczny, nieco filozoficzny, chwilami zabawny. Brawurowe wykonanie Michała Janickiego przyniosło mu nagrodę publiczności - Bursztynowy Pierścień 2022 - w kategorii najlepszy spektakl roku w plebiscycie "Kuriera Szczecińskiego".

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Reżyseria i wykonanie: Michał Janicki
Scenariusz: Andrzej Zaorski

Bilety do nabycia w kasie MUZY, biletomacie oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

Sposób na ducha
To już 300 lat odkąd Sir Simon Canterville robi to co kocha najbardziej na świecie – jako duch nawiedza swój rodzinny dom i przyprawia o gęsią skórkę każdego, kto odważy się przekroczyć jego próg. Wszystko zmienia się, kiedy do posiadłości wprowadza się amerykańska rodzina, która za nic ma sobie jego przyprawiające o atak serca triki prosto z zaświatów. Mimo prób wypędzenia nieproszonych gości Canterville ponosi porażkę. Załamany sytuacją duch nabiera jednak nadziei, kiedy nawiązuje kontakt z Virginią, najstarszą córką nowych gospodarzy. Wspólnie wyruszają w podróż do magicznego ogrodu, aby znaleźć przyczynę jego 300-letniej klątwy. Jeżeli im się uda, duch Canterville’a będzie wolny, ale jeżeli poniosą porażkę – oboje zostaną uwięzieni na całą wieczność.

SYRENA – Teatr AVATAR - Legnica
Mistrzowski H.Ch. Andersen w interpretacji wrocławskiego reżysera, Kamila Przybosia. Wzruszająca baśń o morskiej księżniczce zafascynowanej ludzkim światem opowiada o potężnym, uszlachetniającym uczuciu.
Jedna z najpiękniejszych historii miłości w literaturze objęta ujmującym opisem choreograficznym, świetlnym i kostiumowym. Splot ekspresji taneczno-akrobatycznej z plastycznością teatralną we wzruszającej opowieści o podążaniu za pragnieniem, wyłonionym z morskich głębin.
Spektakl dla dzieci od 6 lat.
Czas trwania: 75 minut (bez przerwy)
Reżyseria: Kamil J. Przyboś
Choreografia: Ada Pankowska-Michalczyk
Kostiumy: Paulina Zielińska, Katarzyna Pawarska
Reżyser oświetlenia: Marcin Smiatek
Obsada: Teatr AVATAR

The Liverpool - 25 lecie
Przez ostatnie 25 lat, zespół The Liverpool z Lubina oddawał hołd jednemu z największych zespołów w historii muzyki - The Beatles. Zakochali się w ich muzyce i postanowili podzielić się tą pasją z publicznością. Od tamtego momentu stali się regularnym gościem klubów muzycznych, festiwali, imprez okolicznościowych. Ich muzyka przyciąga nie tylko fanów Beatlesów, ale też miłośników klasycznego rocka i rock'n'rolla. Do dziś zagrali prawie 1000 koncertów.
"Nadchodzi jednak czas, aby powiedzieć "do widzenia" scenie "Pod Muzami", która była naszym muzycznym domem przez wiele lat. Chcemy, aby ten występ był niezapomniany. Przygotowaliśmy specjalny zestaw piosenek, które przez lata stanowiły serce repertuaru. Będzie to wieczór pełen emocji i wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez te lata. Dziękujemy za wsparcie, oklaski, radosne śpiewanie piosenek i tańce. Jesteśmy wdzięczni, że naszą miłością do muzyki mogliśmy się dzielić razem z Wami" – Zespół.

Czas trwania: ok. 60 minut (+ ew.bisy)
Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

Trolle 3
Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.

Wieczorek Taneczny dla Seniorów
Wieczorki taneczne dla seniorów to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w przyjemnej atmosferze w Klubie Pod Muzami.

Wonka (dubbing)
Film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady” - najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. To żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę - pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.

Wonka (napisy)
Film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady” - najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. To żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę - pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia.

Życzenie
Animowana komedia muzyczna z wytwórni Disneya zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

„Cudowny świat czardasza" na wątkach operetki Kalmana - „Księżniczka Czardasza" – widowisko koncertowo-sceniczne
Zapraszamy na wspaniałe widowisko oparte na wątkach „Księżniczki Czardasza” - klasycznej operetki, która bawi, śmieszy i wzrusza, jest bowiem pełna dowcipnych dialogów oraz zgrabnych, wpadających w ucho melodii w rytmie czardasza. Tematem przewodnim widowiska jest zderzenie świata arystokracji ze światem szansonistek, w którym wątek miłosny rozgrywa się między księciem a kobietą spoza szacownego kręgu „dobrze urodzonych”. W variete Orfeum poznajemy uroczą Sylvę i przystojnego księcia Edwina, a ich szalona miłość zostaje poddana wielu próbom. Doborowa obsada solistów scen polskich, para baletowa, kameralna orkiestra złożona z wrocławskich muzyków gwarantują wiele niezapomnianych przeżyć!
Wystąpią:
Monika Gruszczyńska - sopran (Sylva)
Michał Jopek - tenor (Edwin)
Natalia Roy - sopran (Stazja)
Rafał Wróblewski - tenor (Boni)
Leopold Stawarz - baryton (Feri)

Bilety do nabycia w kasie MUZY, w biletomacie oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl